O szkole

Nieważne czy chcesz wychować bezproblemowego członka rodziny, czy wraz z psem planujecie karierę sportową lub przygotowujecie się do pracy w kynoterapii – poznaj nas i przekonaj się, że szkolenie psa może być dla Was obu świetną przygodą!

Nie ma dwóch identycznych psów – dlatego właśnie wiele z nich nie odnajduje się na szkoleniach grupowych, na których dla wszystkich czworonogów proponowana jest jedna metoda uczenia i tylko jeden sposób nagradzania! Pozwól nam poznać Twojego psa i dopasować indywidualny program treningowy dostosowany do jego potrzeb, temperamentu i możliwości. Jeśli masz wątpliwości czy Twój pies nadaje się na szkolenie lub pomimo wcześniejszych szkoleń i długich treningów nie uzyskałeś satysfakcjonujących rezultatów to być może problem nie leży w psie lecz w metodach, które do tej pory Tobie proponowano?

Nie tylko psy różnią się od siebie – bo przecież każdy z nas jest inny! Pragniemy poznać Ciebie i Twoje oczekiwania tak aby szkolenie psa prowadziło do jak najlepszego przystosowania go do Twojego stylu życia. To Ty decydujesz czego nauczymy Twojego psa. Indywidualne treningi umożliwiają nam elastyczne umawianie kolejnych spotkań – w dowolnych odstępach czasowych i w dogodnych dla Ciebie terminach. Możesz więc dostosować tempo treningów do swoich możliwości.

Naszym najważniejszym celem jest pokazanie Tobie w jaki sposób rozumieć i uczyć swojego psa. Pies uczy się 24h/dobę – również zachowań niepożądanych dlatego tak ważne jest aby przewodnik wiedział jak mądrze postępować ze swoim psem w życiu codziennym, a nie tylko na placu treningowym.

Samo nauczenie psa zachowania to nie wszystko. Ważne jest, by pies CHCIAŁ  je dla nas wykonać, inaczej nabyta umiejętność jest dla nas bezużyteczna. Wiemy, że najważniejsza w treningu i życiu jest właściwa relacja z psem, a mówiąc właściwa mamy na myśli taką, która opiera się na zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa, obustronnej komunikacji i mądremu przewodnictwu. Chcemy pokazać Ci jak poprzez proste ćwiczenia i codzienne postępowanie zbudować relację, która dla Was obu będzie satysfakcjonująca.

Czy proces uczenia może przebiegać, jeśli wraz z naszym uczniem komunikujemy się w dwóch, niezrozumiałych dla siebie wzajemnie językach? NIE! Dlatego pragniemy nauczyć Cię co oznaczają sygnały wysyłane przez Twojego psa, a także jak porozumiewać się z psem, by nasze komunikaty były dla niego czytelne.

Małgorzata Burak (Gierszewska)

trener psów, zoopsycholog, kynoterapeuta,
instruktor Nosework

Michał Burak

instruktor Nosework